برترین استارتاپ ها در حوزه باتری های لیتیوم یونی

cover
با 9 کسب و کار پیشرو در زمینه تولید باتری های لیتیوم یونی آشنا شوید.

مدل های کسب و کار با گذشت زمان تکامل می یابند، گاهی به دلیل تغییر در بازار و گاهی به دلیل ظهور فناوری هایی که منجر به ظهور ترندهای هیجان انگیز و جدیدی می شوند. باتری لیتیوم یونی یکی از دستاوردهایی است که آینده بسیاری از کسب و کارها را تغییر خواهد داد و خود نیز محور ایجاد کسب و کارهای متعددی خواهد شد. Tracxn تا کنون بیش از 623 شرکت تولید کننده باتری لیتیوم یونی را در جهان شناسایی کرده است و در وبسایت خود 9 کسب و کار برتر این حوزه را معرفی کرده . با ما همراه باشید.

سیستم های A123، تولید کننده، عرضه کننده و صادر کننده باتری های لیتیوم یونی خودرو است. محصولات آن شامل باتری های لیتیوم یونی برای ورزش های موتوری و وسایل نقلیه تجاری است. همچنین به برخی بخش های صنعتی خدمت ارائه می دهد.ایالات متحده، چین، جمهوری چک و آلمان بازارهای هدف اصلی این شرکت هستند.

سال تاسیس: 2001

مکان: وست برو، آمریکا

سرمایه جذب شده: 251 میلیون دلار

سرمایه گذاران: Armilar Venture Partners, NANOINVEST, Braemar Energy Ventures و 16 سرمایه گذار دیگر

شرکت Cymbet که قبلاً به عنوان ارائه دهنده راهکارهای انرژی یکپارچه (IPS) شناخته می شد، تکنولوژی ذخیره سازی انرژی در باتری های حالت جامد قابل شارژ را ارائه میدهد. این شرکت توانسته باتری های خود را در ابعاد بسیار کوچک توسعه دهد تا در کاربردهای ویژه‌ای مورد استفاده قرار بگید. باتری های حالت جامد Cymbet در مواردی همچون ذخیره سازی و مدیریت عرضه انرژی در تجهیزات و سیستم های ارتباطات از راه دور و شبکه، پزشکی، الکترونیک مصرفی،نظامی، هوا فضا و حمل و نقل کاربرد دارد.

سال تاسیس:200

مکان: الک ریور، آمریکا

سرمایه جذب شده: 152 میلیون دلار

سرمایه گذاران: ATEL Capital Group, Perseus, MMT Fund و 7 سرمایه گذار دیگر

شرکت Enevate با اسم قبلی Carbon Micro Battery، فناوری ذخیره سازی انرژی قابل شارژ مجدد را توسعه می دهد. این شرکت دارای حق ثبت اختراع در زمینه باتری لیتیوم یونی است. باتری های Enevate با مواد و سازه هایی ساخته شده اند که ضمن حفظ سازگاری plug-and-play با کاربرد موجود در باتری های لیتیوم یونی، ظرفیت های بالاتری برای ذخیره سازی انرژی در اندازه های کوچک ارائه می دهد.

سال تاسیس: 2006

مکان: ارواین، کالیفرنیا، آمریکا

سرمایه جذب شده: 64  میلیون دلار

سرمایه گذاران: Quantum Valley Investments, Tsing Capital, ATEL Capital Group و 9 سرمایه گذار دیگر

مگنیس سلول های لیتیوم را برای استفاده در وسایل نقلیه الکترونیکی تولید می کند. این شرکت برنامه هایی برای راه اندازی سه خط تولیدی دارد که خروجی آن ها 60 گیگاوات ساعت ظرفیت برای ذخیره سازی انرژی خواهد بود. از ویژگی های این شرکت این است که کاتدهای خود را از فلزاتی غیر از کبالت و نیکل می سازد که سبب تمایز قیمتی محصولات آن می شود. همچنین خودش برای تامین مواد اولیه مورد نیاز، به امر استخراج گرافیت ورود کرده است.

سال تاسیس: 2005

مکان: سیدنی، استرالیا

سرمایه گذاران: Negma Group, New York State

امپرکس یک شرکت بین المللی مستقر در هنگ کنگ است که در زمینه طراحی، ساخت، فروش و بازاریابی باتری لیتیوم یونی یا پلیمر قابل شارژ و بسته های باتری

Battery Packs

 و سیستم های مرتبط با آن فعالیت می کند. باتری های لیتیومی تولید شده توسط این شرکت به طور گسترده در لوازمی که برای کارکردن به برق نیاز دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد و در لپ تاپ، موبایل، دستگاه های پخش دیجیتال، دوربین های دیجیتال، دوربین های فیلمبرداری و سایر ابزارهای بی سیم، کاربرد دارد. امپرکس علاوه بر بازارهای لوازم الکترونیکی، باتری هایی برای استفاده در وسایل نقلیه الکتریکی و تاسیسات ذخیره سازی انرژی الکتریکی نیز عرضه می کند.

سال تاسیس: 1999

مکان: هنگ کنگ

سرمایه جذب شده: 30  میلیون دلار

سرمایه گذاران: The Carlyle Group, CDH Investments, H&Q Asia Pacific و یک سرمایه گذار دیگر

Amprius که یک استارتاپ برآمده از دانشگاه استفورد است، آندهای بسیار موثری از نانوسیم های سیلیکونی برای باتری های لیتیوم یونی تولید کرده است. این شرکت ادعا می کند که با توجه به کاربرد سیلیکون، باتری های آن به میزان قابل توجهی ظرفیت بیشتری برای ذخیره سازی انرژی در هر واحد حجم (800 تا 100 وات ساعت به ازای هر لیتر) و وزن (325 تا 400 کیلووات به ازای هر کیلوگرم) را داراست که سبب می شود از دیگر باتری های تجاری موجود در بازار، بهتر باشد.

سال تاسیس:  2008

مکان: سانی ویل، کالیفرنیا، آمریکا

سرمایه جذب شده: 55 میلیون دلار

سرمایه گذاران: SAIF Partners China, Kleiner Perkins, Trident Capital و 5 سرمایه گذار دیگر

Oxis Energy در حال توسعه یک باتری گوگرد-لیتیوم است. این شرکت ادعا می کند که چگالی انرژی این نوع باتری 5 برابر بیشتر از نوع لیتیوم یونی است و فن آوری ثبت شده لیتیم –گوگرد سبک تر، ایمن تر و بدون نگهدارنده است. این نوع باتری های قابل شارژ در داخل و خارج شبکه توزیع برق و وسایل نقلیه الکتریکی کاربرد دارد. این شرکت برای توسعه فناوری باتری نسل بعدی از ائتلافی که شامل  تولیدکنندگان تکنولوژی های مربوط به باتری می شود، کمک هزینه ای معادل 1.6 میلیون دلار دریافت کرده است.

سال تاسیس: 2004

مکان: کولهام، انگلیس

سرمایه جذب شده: 47 میلیون دلار

سرمایه گذاران: Samsung Venture Investment, Oxford Technology, Sasol Gulf و 6 سرمایه گذار دیگر

این شرکت باتری های اختصاصی لیتیم-یونی و سیستم های ذخیره سازی انرژی در کاربردهای متصل به شبکه، جدای از شبکه و قابل حمل و نقل را توسعه داده و تولید می کند. این شرکت علاوه بر تولید باتری هایی که بیشترین طول عمر را در مقایسه با محصولات رقبا دارند، سیستم های نرم افزاری و سخت افزاری مدیریت باتری را توسعه می دهد که امکان کارایی ایمن سیستم های ذخیره سازی را در شرایط مختلف فراهم می کند.

سال تاسیس: 1997

مکان: میسیساگا، کانادا

سرمایه گذاران:Best Founders

منبع : اکوموتیو

مطالب دیگر

نظرات